Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

P58e58t91r 70Č41e84j24k33a

20. 8. 2017 21:02

Koaliční smlouva není smlouva v právním smyslu slova - jde o politickou dohodu. Jakákoliv politická dohoda je časově omezena a pravomoci dané ústavou nemůžete jakoukoliv dohodou omezovat - tzn. Sobotka využil svého práva. Koaliční strany (v tomhle případě ANO) měly možnost ukončit činnost vlády - hlasováním o důvěře, či vyslovením nedůvěry. Tak se nestalo, vláda jede dál. Resort spravuje dále ministr nominovaný hnutím ANO, koaliční smlouva nebyla formálně vypovězena, byť porušována je prý trvale. Jediný bod, kde s váma bohužel musím souhlasit (a velmi nerad) je v tom, že z celé té krize vyšlo jakoby "státnicky" ANO, kdy to samozřejmě odprezentovali jako "nebudeme bořit úspěšnou vládou, dojedem do voleb".

"Ideální stav by nastal, kdyby vítězem voleb se stala pouze jedna politická strana." ? Vítězem voleb je vždycky jedna strana, ta s největším % hlasů. ;-D V běhu na sto metrů vyhraje ten, kdo od startu doběhne nejdřív, ve skoku do výšky vyhraje kdo vyskočí nejvýš, ve fotbale kdo dá víc gólů - a tady kdo má největší podíl hlasů. Takže netuším, co je tohle zas za blaf. Respektive tuším - a akorát to podporuje náš naznačovaný názor, že máte tendence obdivovat totalitní systémy.

Pavel Zeman nikoho o vydání nežádá. Žádost o souhlas s vydáním k trestnímu stíhání do parlamentu podává policie.

Kterého trestného činu se měl Babiš dopustit? Pokud jsou pravdivé mediální informace (protože žádost jsme samozřejmě nikdo neviděli - nejsme členy výboru), tak jde o dva trestné činy - dotační podvod (§ 212) a poškození finančních zájmů EU (§ 260). Víte - ona ta 50milionová dotace, která byla na Čapí hnízdo vyplacena, je určena pro malé a střední podniky - a pokud to celé bylo provázáno s Babišem a tedy i Agrofertem, tak mu nepatřila.

0 0
možnosti

P27e27t86r 70Č96e83j55k85a

20. 8. 2017 21:15

Jinak zaujala mě argumentace jednoho z poslanců hnutí ANO, který řekl, že ta policejní konstrukce působí na něj tím, že jde o souhrn zcela legálních kroků, ze kterých je nakonec nějak vytvořen čin trestný - a ano, to není nic divného, pokud použiju ten příklad zmíněný mnou minule - tak příprava teroristického útoku bude zcela určitě trestným činem, navzdory tomu, že třeba koupit si hřebíky, koupit si ložiska, či koupit si nějaké hnojivo a já nevím co všechno je potřeba, jsou také zcela legální kroky. Stejně tak je zcela legálním krokem půjčit si náklaďák. :-/ Takže argument, že převody vlastnictví jsou legálním krokem, je poněkud mimo - pokud má policie důkazy o tom, že šlo jenom o účelové a fingované převody...

O jakých "vnitřních předpisech" to plácáte??? Jinak, to by nám ještě tak scházelo, aby ministr spravedlnosti nerespektoval rozhodnutí soudu! ;-O

Podívejte se na složení zákonodárného sboru, zjistěte si vzdělání poslanců a senátorů a zjistíte, že právnické vzdělání má jenom minoritní menšina z nich... Zbytek těch blafů nemám náladu už dál komentovat.

0 0
možnosti

Nas pravni rad nezna nic takoveho jako koalicni smlouva. Neni tedy pravne vymahatelna. Je to pouze gentleman agreement.

1 0
možnosti
Foto

koaliční smlouva není žádný závazný právní dokument, pouze politická proklamace

1 0
možnosti

to je pravda, tak proč by jí měli socani dodržovat.....

0 0
možnosti
  • Počet článků 859
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 662x
Vzdělání: Vyšší průmyslová škola strojnická - Vsetín (1955). KU  -  Fakulta technické a jaderné fyziky (1961).
Programátor vědecko-technických výpočtů v penzi.

Soud je služba za úplatu. V každém sporu mohou být pouze dva účastníci: žalobce a žalovaný. To je podmínka "vyloučení třetího". Soudce nesmí přizvat do sporu třetí subjekt. Každý soud(ce) rozhoduje o tom, zda má žalobce pravdu. V každém demokratickém systému může soudce konkrétní spor rozhodnout pouze jedenkrát.

Ústavní soud nemá právo vracet řešení sporu jinému soudci, protože odvolání proti rozhodnutí soudu již proběhlo. Pravda, spravedlnost a svědomí soudce jsou kritéria pro  rozhodování. Jestliže jedna strana sporu podá odvolání, pak spor musí rozhodovat jiný soudce. 

Priority, podle kterých musí soudce rozhodovat:

1. Zákony přírodních věd, zákony technických věd, nejnovější poznatky věd lékařských a technických,

2. Ústava, Listina základních občanských práv a svobod,

3. nařízení a doporučení nadnárodních orgánů, kterých je republika členem (NATO, EU),

4. zákony a zákonná nařízení uvedené ve Sbírce zákonů,

5. nařízení institucí a osob, které jsou zmocněné nařízení vydávat.

Výrok každého soudce musí obsahovat část, která určuje, kdo hradí soudní náklady. Tím je definováný příčinný vztah mezi žalobcem a žalovaným.