Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

P79e25t98r 40Č56e91j53k32a

21. 9. 2017 12:50

Já považuju za naprosto ohromující tu Januškovu sebestřednost a aroganci v tom, že si myslí, že každá politická strana by se měla vyjádřit k jeho nesmyslným absurdním návrhům a že na základě toho by se měli voliči rozhodovat.... jedině možná tak nesvéprávní jedinci s absolutním právním bezvědomím a analfabetismem, jako je on sám - ale najít někoho takového dalšího je téměř nemožné.

2 0
možnosti

To máte pravdu. V rámci své praxe jsem se setkala s mnoha lidmi právem nepolíbenými, ale vždy, i když neměli vysokou školu a jejich inteligence byla mnohdy zjevně pod průměrem, se jim dal problém a jeho případné řešení vysvětlit. Třeba na jednoduchém příkladu, tak, jak tady marně vysvětlujeme Januškovi, co je právní domněnka a důkaz opaku. S něčím takovým jako on jsem se ještě nikdy nesetkala. Je pravda, že lidé s technickým vzděláním jsou v chápání právních pojmů poněkud "tužžší", Januška je ale naprostý unikát.

1 0
možnosti

To je zase bramboračka nesmyslů. Takže si to vezměme postupně :

"Ministr spravedlnosti nerespektuje nezávislost soudců, která plyne z Ústavy."

A čím ji jako nerespektuje ? Jediný, kdo tady pořád dokola píše, že má ministr spravedlnosti soudcům něco nařizovat a myslí si, že ministr je jejich nadřízeným, jste vy.

"Tím, že některá soudkyně nerespektuje "závazný právní názor" vyššího soudu, nečiní žádný krok, který by měl být trestán úředníkem (ministrem). "

Úředník ani soudce trestat nemůže. Ministr spravedlnosti může nejvýš podat vůči soudci kárnou žalobu. O této žalobě rozhoduje opět soud, a to kárný senát NSS.

"Kamarádi „občanů s právnickým vzděláním“ v zákonodárném sboru schválili pracovníkům Ministerstva spravedlnosti všechny výplody, které vymysleli, aby se stali skupinou nezastupitelných občanů."

Aha, takže všichni poslanci a všichni senátoři jsou kamarádi občanů s právnickým vzděláním ? Ty vaše konspirační teorie jsou opravdu na blázinec.

"Naboural vás ze zadu jiný automobil? Policie to řešila, vinu jednoznačně přiřkla viníkovi. Viník se obrátí na Dopravní inspektorát a zpochybní výrok policie.

Policie nemá pravomoc rozhodovat o něčí vině, poněvadž už nějakou dobu přestupky neřeší. Policie může pouze udělit blokovou pokutu v méně závažných případech, když viník sám svou vinu uzná a je ochoten ji zaplatit. Všechno ostatní řeší obecní úřady s rozšířenou pravomocí v přestupkovém řízení. Tam jste byl zcela správně v pozici svědka, poněvadž se rozhodovalo o vině druhého řidiče, nikoliv o vás. Pokud byste uplatnil v přestupkovém řízení náhradu škody, informovali by vás o tom, jak to dopadlo, jinak není důvod vás o tom informovat.

0 0
možnosti

"Zákonodárce přikáže, že daň z pozemků bude platit vlastník. Když nájemníkovi předložíte novou smlouvu, neakceptuje ji. Naopak, předloží smlouvu, ze které plyne, že nájemník může platit tím, že vám přiveze fůru hnoje. Když se s problémem obrátíte na soud, po zaplacení soudních poplatků vás soud odsoudí k zaplacení soudních nákladů nájemníka. K obsahu navržené smlouvy nájemníkem se soud nevyjádří."

To, komu, co a za kolik pronajmete, je vaší soukromou záležitostí, to vám žádný soud řešit nebude, nemůže za vás uzavírat smlouvy ani nikomu přikazovat, aby s vámi uzavřel smlouvu podle vašich představ. Změnou plátce daně se žádná smlouva nemůže stát neplatnou, poněvadž se ani nelze dohodnout v rozporu se zákonem, že daň za vás bude platit někdo jiný, takže pokud to v původní smlouvě bylo, byla to jen deklarace daného stavu. Jestliže se podmínky změnily a vám se to vzhledem k výši nájmu a novým daňovým povinnostem přestalo vyplácet, měl jste smlouvu vypovědět a pokud si ji dosavadní nájemce nehodlal pronajmout za vámi určených podmínek, můžete si se svým pozemkem dělat, co vám libo - hospodařit si na něm sám nebo ho pronajmout někomu jinému. Soud, potažmo stát, vám nebude řešit, co si máte udělat se svým majetkem, aby se vám vyplácel. To bylo za komunistů, že pozemky byly povinně v JZD.

"Soudci z lidu, kteří zastupovali zájmy komunistů, nemají v Ústavě podporu. Znehodnocují osobní zodpovědnost soudců. Institut měl být dávno zrušený."

S tím by se dalo koneckonců souhlasit, nicméně pak nevím, proč dále chcete nějakou porotu ? Víte vůbec, co je to porota , Porota je složena pouze z občanů, nikoliv ze soudců.

1 0
možnosti
  • Počet článků 859
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 662x
Vzdělání: Vyšší průmyslová škola strojnická - Vsetín (1955). KU  -  Fakulta technické a jaderné fyziky (1961).
Programátor vědecko-technických výpočtů v penzi.

Soud je služba za úplatu. V každém sporu mohou být pouze dva účastníci: žalobce a žalovaný. To je podmínka "vyloučení třetího". Soudce nesmí přizvat do sporu třetí subjekt. Každý soud(ce) rozhoduje o tom, zda má žalobce pravdu. V každém demokratickém systému může soudce konkrétní spor rozhodnout pouze jedenkrát.

Ústavní soud nemá právo vracet řešení sporu jinému soudci, protože odvolání proti rozhodnutí soudu již proběhlo. Pravda, spravedlnost a svědomí soudce jsou kritéria pro  rozhodování. Jestliže jedna strana sporu podá odvolání, pak spor musí rozhodovat jiný soudce. 

Priority, podle kterých musí soudce rozhodovat:

1. Zákony přírodních věd, zákony technických věd, nejnovější poznatky věd lékařských a technických,

2. Ústava, Listina základních občanských práv a svobod,

3. nařízení a doporučení nadnárodních orgánů, kterých je republika členem (NATO, EU),

4. zákony a zákonná nařízení uvedené ve Sbírce zákonů,

5. nařízení institucí a osob, které jsou zmocněné nařízení vydávat.

Výrok každého soudce musí obsahovat část, která určuje, kdo hradí soudní náklady. Tím je definováný příčinný vztah mezi žalobcem a žalovaným.