Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JL

Vubec nechapu pana Janusku, ze se snazi nam poukazovat neco z nasi ustavy. Jiz prvni veta preambule teto ustavy je lziva a nikdo se z nasich filozofu nad tim nepozastavuje. Ani pan Januska.

Pro ukazku. V roce 1992 jsme zemi Moravskou a Slezskou nemeli. Obcane narozeni po roce 1950 si je ani pamatovat nemohou. Ukazka nasi nemohoucnosti vytvorit spravny prvni zakon. Ukazuje to malou pricinu, proc mame 25 let nespokojenost z naseho pravniho statu.

0 2
možnosti
RN

Ale Čechy, Moravu Slezsko jsme měli i v roce 1992, ne? O zemi Moravské ani Slezské jako o administrativním celku se tam přece nepíše.

1 0
možnosti
PA

A máme tu dalšího ústavního právníka...

3 0
možnosti
LB

Nevím jestli váš výplod označit za ztrátu soudnosti, totální neznalost nebo jen prostě záměrnou lež. Vzhledem k tomu, že zde podobný blud uveřejňujete již poněkolikáté a byl jste opakovaně upozorněn na vaše mylné výplody, dá se s určitostí říct, že záměrně opakovaně LŽETE! Vážený pane, trestní řízení v ČR se kromě jiného řídí Trestním řádem. Pokud by jste o jeho existenci vůbec měl tušení, našel by jste si v něm § 160 a násl. a zjistil by jste, že trestní stíhání zahajuje policejní orgán a nikoliv soud.

Pokud by jste se zeptal nějakého studenta práv 1. ročníku, dozvěděl by jste se alespoň něco o základech fungování práva v ČR a nemusel jste se zbytečně a opakovaně zesměšňovat;-D;-D;-D

5 0
možnosti
Foto

Asi jste nečetla pozorně. Kde tvrdím, že trestní stíhání zahajuje soud?

0 2
možnosti
  • Počet článků 859
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 662x
Vzdělání: Vyšší průmyslová škola strojnická - Vsetín (1955). KU  -  Fakulta technické a jaderné fyziky (1961).
Programátor vědecko-technických výpočtů v penzi.

Soud je služba za úplatu. V každém sporu mohou být pouze dva účastníci: žalobce a žalovaný. To je podmínka "vyloučení třetího". Soudce nesmí přizvat do sporu třetí subjekt. Každý soud(ce) rozhoduje o tom, zda má žalobce pravdu. V každém demokratickém systému může soudce konkrétní spor rozhodnout pouze jedenkrát.

Ústavní soud nemá právo vracet řešení sporu jinému soudci, protože odvolání proti rozhodnutí soudu již proběhlo. Pravda, spravedlnost a svědomí soudce jsou kritéria pro  rozhodování. Jestliže jedna strana sporu podá odvolání, pak spor musí rozhodovat jiný soudce. 

Priority, podle kterých musí soudce rozhodovat:

1. Zákony přírodních věd, zákony technických věd, nejnovější poznatky věd lékařských a technických,

2. Ústava, Listina základních občanských práv a svobod,

3. nařízení a doporučení nadnárodních orgánů, kterých je republika členem (NATO, EU),

4. zákony a zákonná nařízení uvedené ve Sbírce zákonů,

5. nařízení institucí a osob, které jsou zmocněné nařízení vydávat.

Výrok každého soudce musí obsahovat část, která určuje, kdo hradí soudní náklady. Tím je definováný příčinný vztah mezi žalobcem a žalovaným.