Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
MK

Je to tak jak píšete a ještě bych těm právníkům trošku přistřihla křidélka, protože ty nehorázné sazby jaké mají jsou výsměchem obyčejným lidem. Chytnete tam za kliku, pozdravíte a už se kolo roztáčí...mluvím z vlastní zkušenosti. byla jsem si pro právní pomoc, strávila jsem v kanceláři slabé půlhodinky a chtěli po mě 1500,-. To bylo naposledy co jsem služeb právníka využila, vůbec mi nepomohl a nic mi neporadil. Blbé je, že neznalý člověk ani neví jak se má bránit. Pro mě bylo tehdy záchranou, že jsem měla u sebe jen 1000 kč.:-(

0 0
možnosti
KN

No, já si nedávno pozvala domů pána na revizi plynového bojleru (nutno ze zákona). Přijel, otevřel ho, kouknul dovnitř, půjčil si ode mě vysavač a vysál zevnitř nějaká smítka, zavřel, vypsal papír. Celá akce trvala 15 minut a naúčtoval si za to 1000 Kč a 200 Kč za cestu ze sousedního města ( 10 Km). A taky tady nevypisuju, že revizním technikům plynových zařízení je třeba přistřihnout křidélka. No možná jsem mu mohla říct, že mám doma jen 500 Kč.;-)

1 0
možnosti
PM

Ano, pokud je "nutno ze zákona", může kdokoli nadstazovat nehorázné ceny. Revizní technik, kominík, advokát.

0 0
možnosti
KN

Tak ptát se na právní rady "ze zákona" opravdu nemusíte. Nutné právní zastoupení je jen u dovolání a podání k Ústavnímu soudu a některé případy nutné obhajoby (tam, pokud na to nemáte nebo si obhájce nezvolíte, přidělí vám ho ex offo soud za tarifní odměnu). Pak je tu možnost získat právní pomoc i zcela zdarma (občanské poradny, odboroví právníci apod.).

1 0
možnosti
Foto

zkute si nechat něco doma opravit na PC a ujišťuji vás, že na ty právníky obrátíte znova a vůbec se vám to nebude znát předražené.

1 0
možnosti
PM

Pořád máte možnost zavolat synka nebo jeho kamaráda, který vám PC obratem ruky opraví za "pytlík bonbónů". Nebo si sehnat brožurku a zkusit se povrtat sám. V případě soudů tuhle možnost nemáte, právní "pomoc" je vynucená

0 0
možnosti
KN

Povinné zastoupení advokátem je jen v případě dovolání k nejvyššímu soudu nebo v případě podání k Ústavnímu soudu. Ve všech ostatních případech zastoupení advokátem nepotřebujete. A pokud nutně potřebujete právní pomoc a nejste na tom finančně dobře, existuje síť občanských poraden, kde vám poradí zdarma. I u povinného zastoupení advokátem lze v odůvodněných případech požádat o advokáta zdarma a soud vám ho přidělí, pokud splňujete podmínky pro osvobození od soudních poplatků.

Takže ve většině případů si to můžete nastudovat a "vrtat se v tom sám" nebo pokud máte kamaráda, který rozumí právu, může vám pomoci a zastupovat vás, kromě toho dovolání a ÚS. Ovšem nedoporučuju obracet se na "právního experta" Janušku, ten už zvrtal, díky svému právnímu analfabetismu, dva své případy.;-D

1 0
možnosti
  • Počet článků 859
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 662x
Vzdělání: Vyšší průmyslová škola strojnická - Vsetín (1955). KU  -  Fakulta technické a jaderné fyziky (1961).
Programátor vědecko-technických výpočtů v penzi.

Soud je služba za úplatu. V každém sporu mohou být pouze dva účastníci: žalobce a žalovaný. To je podmínka "vyloučení třetího". Soudce nesmí přizvat do sporu třetí subjekt. Každý soud(ce) rozhoduje o tom, zda má žalobce pravdu. V každém demokratickém systému může soudce konkrétní spor rozhodnout pouze jedenkrát.

Ústavní soud nemá právo vracet řešení sporu jinému soudci, protože odvolání proti rozhodnutí soudu již proběhlo. Pravda, spravedlnost a svědomí soudce jsou kritéria pro  rozhodování. Jestliže jedna strana sporu podá odvolání, pak spor musí rozhodovat jiný soudce. 

Priority, podle kterých musí soudce rozhodovat:

1. Zákony přírodních věd, zákony technických věd, nejnovější poznatky věd lékařských a technických,

2. Ústava, Listina základních občanských práv a svobod,

3. nařízení a doporučení nadnárodních orgánů, kterých je republika členem (NATO, EU),

4. zákony a zákonná nařízení uvedené ve Sbírce zákonů,

5. nařízení institucí a osob, které jsou zmocněné nařízení vydávat.

Výrok každého soudce musí obsahovat část, která určuje, kdo hradí soudní náklady. Tím je definováný příčinný vztah mezi žalobcem a žalovaným.