Diskuse

Právní stát

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

P33e30t12r 46Č78e76j37k42a

26. 11. 2018 18:58

To jsou zase nesmysly...... 8-o Hitchcock a Andersen jsou oproti vám hotoví dokumentaristé. ;-D

Můžete mi například říct, proč do sebe patláte u té imunity zadržení (tedy dočasné omezení na svobodě) a trestní stíhání (tedy vedení trestního řízení)? Opakuju vám pořád dokola, zadržet pachatele při nebo bezprostředně po spáchání trestného činu má úplně KAŽDÝ - nejen policie. Tzn. pokud někoho uvidím, jak strhne babičce strhne kabelku z ramenou a povalí jí při tom, tak toho lupiče můžu klidně zadržet (dočasně omezit na svobodě) na místě já, Franta Vomáčka, Karel Januška, Pepa Novák.... úplně kdokoliv! To dočasné omezení na svobodě (zadržení) má ale jiné podmínky u běžného občana (kdy toho člověka musíte policejnímu orgánu předat bez zbytečného odkladu jakmile to je možné - což bude jiná lhůta na Staroměstském náměstí v Praze a zcela jiná lhůta někde na boudě na horách, která je zapadaná závějemi) a jiné podmínky u policejního orgánu (ta má právo zadržení po dobu 48 hodin, do té doby musí soud rozhodnout o případné vazbě). Trestní stíhání může probíhat bez jakéhokoliv zadržení, či omezení na svobodě.... a dokonce i odsouzenec může jít na svobodu třeba s podmínkou, nebo peněžákem, nebo alternativním trestem.

0 0
možnosti
Foto

Já si právo zadržet občana při páchání nějaké činnosti nepřivlastňuji. Pouze soud rozhoduje o vině, jak si můžete přečíst v Ústavě. Takové právo a povinnost má pouze policie. Nad ní dozoruje Státní zástupce. Jestliže Státní zástupce není kontrolován soudem, máme z republiky absurdistán. Který Vám a pí Novákové zřejmě vyhovuje.

0 0
možnosti
KN

Výklad Ústavy podle Janušky dost připomíná výklad stvoření světa dle církve svaté ;-D

0 0
možnosti
  • Počet článků 859
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 662x
Vzdělání: Vyšší průmyslová škola strojnická - Vsetín (1955). KU  -  Fakulta technické a jaderné fyziky (1961).
Programátor vědecko-technických výpočtů v penzi.

Soud je služba za úplatu. V každém sporu mohou být pouze dva účastníci: žalobce a žalovaný. To je podmínka "vyloučení třetího". Soudce nesmí přizvat do sporu třetí subjekt. Každý soud(ce) rozhoduje o tom, zda má žalobce pravdu. V každém demokratickém systému může soudce konkrétní spor rozhodnout pouze jedenkrát.

Ústavní soud nemá právo vracet řešení sporu jinému soudci, protože odvolání proti rozhodnutí soudu již proběhlo. Pravda, spravedlnost a svědomí soudce jsou kritéria pro  rozhodování. Jestliže jedna strana sporu podá odvolání, pak spor musí rozhodovat jiný soudce. 

Priority, podle kterých musí soudce rozhodovat:

1. Zákony přírodních věd, zákony technických věd, nejnovější poznatky věd lékařských a technických,

2. Ústava, Listina základních občanských práv a svobod,

3. nařízení a doporučení nadnárodních orgánů, kterých je republika členem (NATO, EU),

4. zákony a zákonná nařízení uvedené ve Sbírce zákonů,

5. nařízení institucí a osob, které jsou zmocněné nařízení vydávat.

Výrok každého soudce musí obsahovat část, která určuje, kdo hradí soudní náklady. Tím je definováný příčinný vztah mezi žalobcem a žalovaným.