Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Ještě by mě zajímalo, proč je sekce správního soudnictví problematická ? Asi proto, že když jste se obracel na Nejvyšší správní soud, aby něco přikázal jiným soudům, tak to neudělal, co ?;-D

Víte vůbec, co soudí správní soudnictví ? Správní soudnictví přezkoumává na návrh účastníků rozhodnutí správních orgánů, čili moci výkonné. Tedy když vám některý správní orgán uloží třeba pokutu, jeho nadřízený orgán rozhodnutí potvrdí, pak máte ještě možnost obrátit se na správní soud, aby rozhodnutí přezkoumal a pokud není v pořádku, aby ho zrušil. Není na tom nic problematického. Jediný problém je patrně ve vaší hlavě.

0 0
možnosti

P52e30t36r 49Č28e85j63k22a

11. 2. 2020 19:27

Já jsem fascinován tím, jak si dokážete ohromujícím způsobem protiřečit a namíchat něco, co se dá s přivřením obou očí schovaných za svářečskými brýlemi považovat za určitým způsobem správné.......... s úplným nesmyslem. Na jednu stranu napíšete, že poslanci mají pravomoc vyjmout svého kolegu z pravomoci soudní (což lze s vysokou mírou tolerance brát, jako popis aplikace imunity zákonodárce) a na druhou stranu napíšete nesmysl o tom, že zákonodárci rozhodují o vině a trestu...... cože???? 8-o To nevidíte, jak se obojí tluče navzájem a jak si to protiřečí??? Poslanci nerozhodují o vině a trestu, poslanci rozhodují jen a pouze o tom, jestli toho svého kolegu "vyjmou" z pravomoci orgánů činných v trestním řízení (to znamená, zda se na daný případ imunita vztahuje s ohledem na podstatu imunity), nebo nikoliv (to znamená, že daný zákonodárce má před orgány činnými v trestním řízení a před soudem postavení úplně stejné, jako Franta Vopička z Horní Dolní). A váš základní problém spočívá v tom, že jste nikdy neporozuměl tomu, proč zákonodárci imunitu mají (a tedy oni sami ve sboru o jejím uplatnění rozhodují) a k čemu slouží....

0 0
možnosti
Foto

Spíš vaše názory a argumenty jsou velice nelogické.

1 0
možnosti

Jak kolovrátek pořád dokola ;-D

1 0
možnosti
  • Počet článků 859
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 662x
Vzdělání: Vyšší průmyslová škola strojnická - Vsetín (1955). KU  -  Fakulta technické a jaderné fyziky (1961).
Programátor vědecko-technických výpočtů v penzi.

Soud je služba za úplatu. V každém sporu mohou být pouze dva účastníci: žalobce a žalovaný. To je podmínka "vyloučení třetího". Soudce nesmí přizvat do sporu třetí subjekt. Každý soud(ce) rozhoduje o tom, zda má žalobce pravdu. V každém demokratickém systému může soudce konkrétní spor rozhodnout pouze jedenkrát.

Ústavní soud nemá právo vracet řešení sporu jinému soudci, protože odvolání proti rozhodnutí soudu již proběhlo. Pravda, spravedlnost a svědomí soudce jsou kritéria pro  rozhodování. Jestliže jedna strana sporu podá odvolání, pak spor musí rozhodovat jiný soudce. 

Priority, podle kterých musí soudce rozhodovat:

1. Zákony přírodních věd, zákony technických věd, nejnovější poznatky věd lékařských a technických,

2. Ústava, Listina základních občanských práv a svobod,

3. nařízení a doporučení nadnárodních orgánů, kterých je republika členem (NATO, EU),

4. zákony a zákonná nařízení uvedené ve Sbírce zákonů,

5. nařízení institucí a osob, které jsou zmocněné nařízení vydávat.

Výrok každého soudce musí obsahovat část, která určuje, kdo hradí soudní náklady. Tím je definováný příčinný vztah mezi žalobcem a žalovaným.