Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Máte pravdu, je to podobné jako že se občan může třeba na Nejvyšší soud obrátit jen prostřednictvím advokáta, byť stále většina z nich vystudovala pouze totalitní právo, a to jak za všech okolností udržovat mocenskou úlohu zločínné KSČ. Jinak pánové Sedláček a Moravec vedli rozhovor pouze za účelem předvádění se, když vrcholem trapnosti byla asi dvouminutová pasáž na úvod, kdy složitě rozebírali vzájemné vykání či tykání;-D No jo, takže budoucí novináři jsou díky profesorům žurnalistiky či médií jako pan Moravec v těch nejlepších rukou.;-D

0 0
možnosti

P51e35t75r 35Č42e91j24k26a

7. 3. 2020 8:54

V debatě s předsedou Ústavního soudu jste se předsedy nezeptal, proč ÚS nezrušil zákonné předpisy, které vedly k nespravedlivému rozhodnutí obecného soudu.

Zdroj: https://kareljanuska.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=746367

Protože mu to nepřísluší........ Jak prosté.... Ústavní soud může zrušit protiústavní zákon jen v případě, že ten zákon je napaden pro neústavnost legitimními žalobci. Nemůže rušit něco jenom proto, že SÁM k protiústavnosti něčeho došel - musí tu být žalobce. Mimochodem - chybné rozhodnutí soudu neznamená, že je špatný samotný zákonný předpis.

Žádný soudný redaktor či novinář se na vámi uváděné otázky ptát nebude, protože jsou nesmyslné. Například - každé odvětví soudnictví VŽDY musí probíhat podle patřičného procesního zákona - trestní soud MUSÍ probíhat podle trestního řádu, občanskoprávní soud MUSÍ probíhat podle občanského soudního řádu, správní soud MUSÍ probíhat podle soudního řádu správního atd. Kdyby neprobíhal, šlo by o porušení ústavy.

0 0
možnosti

P93e74t70r 14Č64e33j90k12a

7. 3. 2020 8:57

Je to asi stejné, jako kdyby rozhodčí ve fotbale na základě nějakého pravidla špatně udělil kartu - a vy byste na základě toho, že rozhodčí špatně udělil kartu, zrušil pravidlo? Co to je za nesmysl.... ;-D

0 0
možnosti
  • Počet článků 859
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 662x
Vzdělání: Vyšší průmyslová škola strojnická - Vsetín (1955). KU  -  Fakulta technické a jaderné fyziky (1961).
Programátor vědecko-technických výpočtů v penzi.

Soud je služba za úplatu. V každém sporu mohou být pouze dva účastníci: žalobce a žalovaný. To je podmínka "vyloučení třetího". Soudce nesmí přizvat do sporu třetí subjekt. Každý soud(ce) rozhoduje o tom, zda má žalobce pravdu. V každém demokratickém systému může soudce konkrétní spor rozhodnout pouze jedenkrát.

Ústavní soud nemá právo vracet řešení sporu jinému soudci, protože odvolání proti rozhodnutí soudu již proběhlo. Pravda, spravedlnost a svědomí soudce jsou kritéria pro  rozhodování. Jestliže jedna strana sporu podá odvolání, pak spor musí rozhodovat jiný soudce. 

Priority, podle kterých musí soudce rozhodovat:

1. Zákony přírodních věd, zákony technických věd, nejnovější poznatky věd lékařských a technických,

2. Ústava, Listina základních občanských práv a svobod,

3. nařízení a doporučení nadnárodních orgánů, kterých je republika členem (NATO, EU),

4. zákony a zákonná nařízení uvedené ve Sbírce zákonů,

5. nařízení institucí a osob, které jsou zmocněné nařízení vydávat.

Výrok každého soudce musí obsahovat část, která určuje, kdo hradí soudní náklady. Tím je definováný příčinný vztah mezi žalobcem a žalovaným.