Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JR

Bože můj;-D

Ovšem v jednom s vámi souhlasím: "V současnosti chtějí někteří "také odborníci na všechno" vtělit do právních předpisů..." - a vy jste toho typickým příkladem.

Nicméně pár rad zadarmo:

1) - ústavní soudci si žádnou pravomoc šetřit vzdělání osoby obracející se na soud nepřisvojili, tato jim byla dána zákonodárcem.

2) - součástí Ústavy je čl. 88, kde v odst. 1 se praví:"(1) Zákon stanoví, kdo a za jakých podmínek je oprávněn podat návrh na zahájení řízení a další pravidla o řízení před Ústavním soudem." - vy snad chcete, aby ústavní soudci postupovali v rozporu se zákonem? Poněkud si odporujete, zjevně jste se ve svých výpotcích sám zamotal a ztratil

3) - obecné soudy mohou rozhodnout i jinak než vyhověním žalobě nebo jejím odmítnutím - tady se hluboce mýlíte, doporučuji občanský soudní řád

4) - vaše představy o fungování soudů jako jakýchsi "posudkových komisí" nestojí za zmínku, evidentně nechápete, co je smyslem moci soudní

5) - odvolání nepozastavuje rozhodnutí soudu prvního stupně

6) - "nevina" se píše s jedním "n", slovo "nevinna" v češtině jako podstatné jméno neexistuje

7) - nepleťte se do věcí, o nichž nejen že nemáte ani páru, ale evidentně se v nich odmítáte i dovzdělat - což se týká nejen práva, ale i gramatiky.

0 0
možnosti
JR

Mimochodem - nejste vy náhodou inženýr? To by leccos vysvětlovalo.

0 0
možnosti
  • Počet článků 859
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 662x
Vzdělání: Vyšší průmyslová škola strojnická - Vsetín (1955). KU  -  Fakulta technické a jaderné fyziky (1961).
Programátor vědecko-technických výpočtů v penzi.

Soud je služba za úplatu. V každém sporu mohou být pouze dva účastníci: žalobce a žalovaný. To je podmínka "vyloučení třetího". Soudce nesmí přizvat do sporu třetí subjekt. Každý soud(ce) rozhoduje o tom, zda má žalobce pravdu. V každém demokratickém systému může soudce konkrétní spor rozhodnout pouze jedenkrát.

Ústavní soud nemá právo vracet řešení sporu jinému soudci, protože odvolání proti rozhodnutí soudu již proběhlo. Pravda, spravedlnost a svědomí soudce jsou kritéria pro  rozhodování. Jestliže jedna strana sporu podá odvolání, pak spor musí rozhodovat jiný soudce. 

Priority, podle kterých musí soudce rozhodovat:

1. Zákony přírodních věd, zákony technických věd, nejnovější poznatky věd lékařských a technických,

2. Ústava, Listina základních občanských práv a svobod,

3. nařízení a doporučení nadnárodních orgánů, kterých je republika členem (NATO, EU),

4. zákony a zákonná nařízení uvedené ve Sbírce zákonů,

5. nařízení institucí a osob, které jsou zmocněné nařízení vydávat.

Výrok každého soudce musí obsahovat část, která určuje, kdo hradí soudní náklady. Tím je definováný příčinný vztah mezi žalobcem a žalovaným.