Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

čekám, kdy autor začne poučovat a opravovat vesmír.

Našlápnuto už má.

2 1
možnosti
Foto

Pane Matuško, důkazu opakem (z opaku) lze rozumět. Dva výroky1: zítra přijdu. 2: zítra nemohu nepřijít.

Oba výroky říkají jediné, že zítra přijdu. To je logika, které i děti rozumějí.

0 0
možnosti
KN

Hmm, takže vy už budete strkat nos i do záležitostí cizích států. No jenom aby z toho nebyl mezinárodní skandál ;-D;-D;-D

K těm statistikám : Celková statistika ještě nemohla být ani zveřejněna, protože některé státy stále ještě sčítají hlasy a navíc v některých státech, kde bude rozdíl mezi kandidáty nižší než 1%, mohou být hlasy ze zákona přepočítávány.

Jinak Trampa nevolil nikdo, on se totiž jmenuje Trump. Stejně tak nikdo nevolil "socialistu", demokraté jsou sice strana od středu víc doleva, k socialistům mají ale daleko. I tento váš "socialista" je patrně pravicovější než naše nejpravicovější strana.

Jinak systém prezidentských voleb je detailně popsán třeba zde, když už si tak jednoduchou věc neumíte najít sám :

https://cs.wikipedia.org/wiki/Volba_prezidenta_Spojen%C3%BDch_st%C3%A1t%C5%AF_americk%C3%BDch

1 0
možnosti

P88e27t54r 94Č54e10j73k18a

9. 11. 2020 15:55

Americký politický systém je posunutý trošku doprava..... tam i zavedení povinného zdravotního pojištění je vnímáno jako komunismus, ačkoliv je to v Evropě standard. ;-) A v Evropě je třeba Francie posunutá doleva - pravice je u nás střed.

Co se týče amerického volebního systému, tak vnímám dvě vady. Ta první, že roztříštěnost pravidel není jenom po státech, ale dokonce i po volebních okresech........ jsem přesvědčen, že by bylo vhodné ta pravidla sjednotit na úrovni federální vlády. A druhá věc je pro mě absolutně nepochopitelná - ale trošku dává za pravdu Trumpovi - ten jejich systém není nejodolnější vůči volebním manipulacím. U nás máte volební dny pátek a sobotu, pokud vím, tak seznam voličů se tiskne k půlnoci ze středy na čtvrtek (pokud si pamatuju správně) a díky tomu systému určené volební místnosti (s výjimkou voličského průkazu, který se odevzdává) máte celkem spolehlivou kontrolu nad tím, kdo volí a můžete snadno ohlídat aby nevolil dvakrát (a že se o to někdy lidi snaží...). V USA jsem nepochopil, jak toto hlídají - pochopil jsem, že až zpětně ověřují konkrétního voliče podle nějakého kódu, což nahrává manipulacím (vždycky je spolehlivější manipulaci předcházet, než jí řešit zpětně). Navíc u nás je celkem jasné rozdělení volebního práva, které není jednotné (liší se volební právo člověka s trvalým pobytem v ČR a člověka s občanstvím).... vybavuju si, že v Americe byl celkem velký problém, když chtěla současná administrativa dát volbám jasnější pravidla (například z hlediska legálnosti pobytu - vzhledem k tomu, že v USA je spousta občanů, kteří tam jsou na základě pardonu Obamy, ale fakticky ilegálně...).

1 0
možnosti
OU
Foto

Průšvih z voliteli je jiného rázu, než v nepřihlédnutí k lidnatosti daného státu, např. Kalifornie má největší počet volitelů, průšvih je v tom, že vítěz v jednotlivých státech bere. Takže pokud v Kalifornii vyhrají demokraté o pár procent hlasů, tak všichni, tedy tuším 54 volitelů, tak trochu jsou zavázáni to hodit Bidenovi. Další průšvih spočívá v tom, že samotná pravidla volby volitelů si určují jednotlivé státy samy.

1 0
možnosti
Foto

pokud to vyhovuje Američanům, tak nevím proč ausgerechnet vám to vadí???

0 0
možnosti
  • Počet článků 859
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 662x
Vzdělání: Vyšší průmyslová škola strojnická - Vsetín (1955). KU  -  Fakulta technické a jaderné fyziky (1961).
Programátor vědecko-technických výpočtů v penzi.

Soud je služba za úplatu. V každém sporu mohou být pouze dva účastníci: žalobce a žalovaný. To je podmínka "vyloučení třetího". Soudce nesmí přizvat do sporu třetí subjekt. Každý soud(ce) rozhoduje o tom, zda má žalobce pravdu. V každém demokratickém systému může soudce konkrétní spor rozhodnout pouze jedenkrát.

Ústavní soud nemá právo vracet řešení sporu jinému soudci, protože odvolání proti rozhodnutí soudu již proběhlo. Pravda, spravedlnost a svědomí soudce jsou kritéria pro  rozhodování. Jestliže jedna strana sporu podá odvolání, pak spor musí rozhodovat jiný soudce. 

Priority, podle kterých musí soudce rozhodovat:

1. Zákony přírodních věd, zákony technických věd, nejnovější poznatky věd lékařských a technických,

2. Ústava, Listina základních občanských práv a svobod,

3. nařízení a doporučení nadnárodních orgánů, kterých je republika členem (NATO, EU),

4. zákony a zákonná nařízení uvedené ve Sbírce zákonů,

5. nařízení institucí a osob, které jsou zmocněné nařízení vydávat.

Výrok každého soudce musí obsahovat část, která určuje, kdo hradí soudní náklady. Tím je definováný příčinný vztah mezi žalobcem a žalovaným.