Sobota 18. ledna 2020, svátek má Vladislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 18. ledna 2020 Vladislav

Justice je černou dírou ve státním rozpočtu

18. 10. 2019 9:15:49
Legislativní rada vlády je prostředkem, jak v zákonných předpisech zajistit „občanům s právnickým vzděláním“ nevysychající zdroj příjmů.

Nejtrapnější na pořadu Fokus Václava Moravce je skutečnost, že mladí studenti jsou oblbováni "profesorem" Havlíčkem, nepochybně produktem totalitního školství. Pan profesor Kysela má zřejmě obdobné názory. Nikoho neudivuje, že justiční systém jak ve Velké Británii, tak v USA je na pravdě (povinnost mluvit pravdu) založený.

Jeden z těchto profesorů je členem legislativní rady vlády. Ani jeden z profesorů nepochopil, nebo mu možná nikdo neřekl, jaký objev Archimédes učinil. Archimédes měl za úkol zjistit, zda zlatník použil při výrobě všechno zlato, které zákazník zaplatil. To je skutečná otázka pro každého soudce. Odpověď na tuto otázku by měl znát každý absolvent druhého stupně základních škol. Zopakuji panu Moravcovi a odborníkům oné diskuze: „Těleso ponořené do kapaliny je nadlehčováno silou, která je rovna váze kapaliny tělesem vytlačené.“ Takže když ponořím do kapaliny 1 kg zlata, pak vytlačená kapalina má jiný objem, než když ponořím 0.5 kg zlata + 0.5 kg stříbra. Jeden kg zlata má jiný objem než slitina zlata a stříbra. Objem kapaliny je přesně měřitelný. To je odpověď soudce, který musel rozhodnout spravedlivě. Škoda, že mezi studenty nebyl žádný, který by pana Moravce poučil.

Všeobecná znalost přírodních zákonů nesmí být v rozhodnutí soudce zpochybněná. Jinými slovy: Pravda je v právním státě nezpochybnitelným parametrem každého soudu.

Nezpochybnitelnou skutečností právního státu musí být, že za identické trestné činy musí být identický rozsudek. V USA tuto skutečnost musela vyřešit až občanská válka Sever proti Jihu, když řešila rovnoprávnost černochů. Soudní systém založili na tom, že všichni úctyhodní soudci se musí vyjádřit jednomyslně. Tuto skutečnost má teoreticky zaručovat náš Ústavní soud. Bohužel ÚS se opevnil proti občanům tím, že dovolil pouze advokátům, aby se na soud mohli obrátit. V rozporu se základním občanským právem rozdělil společnost na občany a advokáty. A protože soudce jmenuje prezident, tak máme stát, který pohrdá základními občanskými právy.

„Občanský soudní řád“ platný od devatenáctého století až do roku 1945 takovou skutečnost zaručoval. Nástup diktatury proletariátu učinil přítrž spravedlivému rozhodování. Právníci v roce 1963 „upravili“ OSŘ způsobem, který je uplatňován i nyní. Místo přesné definice „důkaz opaku je povolen“, nově definuje „právní názor“. Dovoluje soudci vyslovit výrok, který odporuje zásadě spravedlivého (čili pravdivého) rozhodování. Této výhody se právníci nehodlají vzdát, protože v každém soudním sporu účinkuje zpravidla alespoň „jeden občan s právnickým vzděláním“. No a podpis pod smlouvou je všeobecně uznávaný. Morálku „dluhy se musí platit“ do předpisů vložili současní nebo předcházející zákonodárci. Všeobecnou ochranu občana před lichvou do zákona opomněli vložit.

Páni senátoři a poslanci.

Stav v justici je stavem, který jste vy sami zavinili. Každý středoškolák ví, že počítače pracují ve dvojkové soustavě. Pracuje pouze s hodnotami Pravda (0) a Nepravda (1). Žádnou jinou hodnotu v počítači, telefonu, televiznímu přístroji nenajdete. I posloupnost příkazů, které má přístroj vykonat, je zapsán jako posloupnost nul a jedniček. Neměli byste soudcům přikázat, aby také rozhodovali spravedlivě a pravdivě?

Aby se republika stala právním státem, je třeba učinit dva kroky:

1. Vláda s okamžitou platností odvolá současného Nejvyššího státního zástupce. Dočasně pověří touto funkcí pracovníka, na kterém se vláda shodne. Tomuto úředníkovi sdělí, že je zodpovědný za jednotný postup ve všech úřadech státního zastupitelství. Hierarchie rozhodování ve všech úřadech musí být nesporná. Střídání vlád musí proběhnout bezproblémově přesně podle idejí Ústavy

2. Soudcům je třeba nařídit, aby ctili základní postulát právního státu „Občan může činit vše, co mu zákon nezakazuje“. Lichva zřejmě vypadla z našich právních norem. Do zákonných předpisů rozhodně patří. Dovolil jsem si navrhnout potřebné doplnění současných právních norem:

§1. Hierarchické uspořádání lidského poznání a právních norem tvoří zákon, podle kterého soudci rozhodují. Jsou to

(1) Zákony přírodních a matematických věd, nejnovější poznatky věd lékařských a technických,

(2) Ústava, Listina základních občanských práv a svobod,

(3) nařízení nadnárodních orgánů, kterých je republika členem (EU, NATO),

(4) zákony a zákonná nařízení uvedené ve Sbírce zákonů,

(5) nařízení institucí a osob, které jsou zmocněné nařízení vydávat.

§ 2. O vazebním zadržení občana rozhoduje soudce, který se stává jeho zákonným soudcem.

§ 3. V soudním řízení musí soud vyhodnotit každý předložený důkaz.

§ 4. Soudnictví je dvoustupňové. Každý spor má nárok na dva zákonné soudce, případně rozhodnutí dovolacího soudu.

§ 5. Státní úředníci plní cíle, které si současná vláda stanovila. Vedoucí státních úřadů jsou za to zodpovědní.

§ 6. Lichva je trestný čin. Lichvou se stává půjčka, u které věřitel musí splatit víc jak desetinásobek půjčky.

Domovské právo by mělo být opět vrácené do současných právních norem. Politické strany, nebo hnutí, které se v budoucnu rozhodnou kandidovat do zákonodárného sboru by měly napravit chyby svých předchůdců.

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání má zřejmě jinou náplň práce, než kontrolovat objektivitu moderátorů.

Ing. Karel Januška, ID: uiz6ad

Autor: Karel Januška | pátek 18.10.2019 9:15 | karma článku: 13.52 | přečteno: 281x

Další články blogera

Karel Januška

Ústavní soud a pravda

Rodičovské příspěvky a ÚS. Demokratický právní stát musí být založený na pevných základech. Moc soudní musí být nezávislá na moci výkonné. Soudy musí rozhodovat spravedlivě.

15.1.2020 v 3:01 | Karma článku: 8.66 | Přečteno: 231 | Diskuse

Karel Januška

Moderovat, Komentovat a střety zájmů

Česká televize oprávněně ztrácí důvěru myslících občanů. Moderátoři si pletou funkci s komentátorama. Často se chovají jako představitelé levicově smýšlející části obyvatel.

10.1.2020 v 8:27 | Karma článku: 24.94 | Přečteno: 582 | Diskuse

Karel Januška

Novoroční úvaha pro zákonodárce.

Poslanecká sněmova jednala o týrání zvířat a shodla se na novelizaci zákona o jejich ochraně. Není povinností zákonodárců v prvé řadě ochraňovat a dbát o práva občanů?

3.1.2020 v 7:59 | Karma článku: 8.24 | Přečteno: 158 | Diskuse

Karel Januška

Právo a bezohlednost k občanům

Úvaha o činnosti Parlamentu. Poslanecká sněmova jednala o týrání zvířat. Domluvila se na novelizaci zákona o jejich ochraně.

24.12.2019 v 8:41 | Karma článku: 15.23 | Přečteno: 433 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Jan Dvořák

Nemít protikandidáta je vysvědčením výjimečnosti a nepostradatelnosti politika

Kongres ODS aktuálně vybere nové vedení strany, čímž pravou nohou vykročí k drtivému vítězství ve všech příštích volbách včetně sněmovních napřesrok. Kabinet prof. PhDr. Petra Fialy, Ph.D., LL.M. se stane realitou.

18.1.2020 v 9:38 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 0 | Diskuse

Jan Dvořák

Neprovokujte šéfa, čeští europoslanci!

My Češi, Moravané a Slezané snad opravdu máme v genech, že se nechceme podrobit regulím „vrchnosti“ a vždycky se snažíme nějak je obejít.

17.1.2020 v 17:15 | Karma článku: 17.24 | Přečteno: 506 | Diskuse

Vilém Barák

Policie v Ostravě naštěstí nemusela nic předvádět

Po řádění střelce v ostravské fakultní nemocnici se veřejnost dlouho probírala z šoku. Dnes vše utichlo, ale něco jde říct určitě. Policie naštěstí nemusela nic předvádět a vše se vyřešilo samo bez její účasti. Bohu díky.

17.1.2020 v 16:44 | Karma článku: 16.61 | Přečteno: 308 | Diskuse

Josef Prouza

Šokující pravda: Proč byl odvolán starosta Prahy 1 Pavel Čižinský

Tohle mlžení pravého důvodu, proč byl odvolán starosta Čižinský, už musí skončit. Kdepak chaotické vedení a rozklad úřadu či nulová komunikace mezi zastupiteli. Jedinou příčinou je sice přísně utajený, ale o to víc šokující spor.

17.1.2020 v 9:25 | Karma článku: 34.24 | Přečteno: 2524 | Diskuse

Jan Bartoň

Zákaz vlajek států v Evropském parlamentu

Předseda europarlamentu David Sassoli zakázal během jednání mávat transparenty a dalšími „nevhodnými“ pomůckami. Podle Jana Zahradila z ODS se jedná o „neuvěřitelnou tupost“.

17.1.2020 v 8:00 | Karma článku: 43.79 | Přečteno: 4039 | Diskuse
Počet článků 750 Celková karma 16.38 Průměrná čtenost 686

Vzdělání: Vyšší průmyslová škola strojnická - Vsetín (1955). KU + ČVUT -  Fakulta technické a jaderné fyziky (1961).

Programátor vědecko-technických výpočtů v penzi. Mail: karel.januska@seznam.cz

Povinností Státního zastupitelství je požádat soud, zda shromážděné důkazy jsou dostatečné k tomu, aby bylo možné vznést obvinění. Soud(ce), který obvinění připustí, se musí stát zákonným soud(c)em případu.

V právním demokratickém státě je nepřípustné jednat v rozporu s duchem Ústavy a Listiny základních občanských práv.

Ústava Hlava 1 Článek 2: (1) Lid je zdrojem veškeré státní moci; vykonává ji prostřednictvím orgánů moci zákonodárné, výkonné a soudní. (2) Ústavní zákon může stanovit, kdy lid vykonává státní moc přímo. (3) Státní moc slouží všem občanům a lze ji uplatňovat jen v případech, v mezích a způsoby, které stanoví zákon. (4) Každý občan může činit, co není zákonem zakázáno, a nikdo nesmí být nucen činit, co zákon neukládá. Článek 9 (2) Změna podstatných náležitostí demokratického právního státu je nepřípustná. (3) Výkladem právních norem nelze oprávnit odstranění nebo ohrožení základů demokratického státu.

Listina práv Čl.10
(1) Každý má právo, aby byla zachována jeho lidská důstojnost, osobní čest, dobrá pověst a chráněno jeho jméno.

Najdete na iDNES.cz