Úterý 25. února 2020, svátek má Liliana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 25. února 2020 Liliana

Sjezd ODS a justiční mafie

19. 01. 2020 3:26:10
Očividná křivda stavebníkům z H-System se nedá přehlédnout. Dluhy dětí jsou ještě horší křivdou současného režimu. Bez spravedlivých soudů nemůže právní stát dlouho existovat.

Jeden z cílů Hnutí ANO bylo: "Pokud občan žije poctivý a slušný život, zákony musejí být na jeho straně, aniž by je musel studovat. A stane-li se mu křivda, u soudu musí najít zastání."
Zřejmou křivdu členům stavebního družstva H-System potvrdil Ústavní soud. Tento "soud - nesoud" se chová podle předpisů, které si sám vymyslel a schválil. Každou nespravedlnost sice zveřejní, ale neučini žádné kroky, které by obdobné nespravedlnosti v budoucnu zabránily. Ústavní soud spolehlivě zastřešuje utlačování bezbranných. Zjistí nespravedlnost a přikáže, aby se spor řešil znovu. Taková instituce je pouze k tomu, aby kamuflovala právní stát. Povinností ÚS je odstranit vadné předpisy a zakázat špatné soudní postupy.

Tisíce občanů cítí nespravedlnost na své kůži. Statisíce občanů to vidí. Milionům občanů to schvaluje veřejnoprávní televize a rozhlas s přesvědčením, že to tak má být. Milion chvilek má za cíl odstranit premiéra z politiky, nikoliv dodržovat Ústavu a základní principy právního státu.

Obdobný cíl má i ODS. Neslyšel jsem jediného představitele, který by byl kritický k současnému soudnímu systému. Nikdo z ODS si nedovede přečíst Ústavu a bojovat za její přísné dodržování. Právníci vystudovaní v totalitě nerozumí spravedlivému rozhodování soudů, které pochází již ze starověku. Výrok soudce musí být pravdivý (spravedlivý) k oběma stranám soudní pře. Skutková podstata trestného činu je základním kriteriem pro soudce. Jen výjimečně se může přihodit, že rozhodnutí dvou soudců se různí. To je v případech, kdy dvě práva nelze porovnat. Právo rodičky rodit doma s právem přivolaného lékaře chránit život novorozeně musí rozhodnout dovolací (smírčí) soud.

Státní zástupci jsou úředníci, kteří mají za povinnosat zastupovat stát před soudy. Pravomoci, které jim bývalí i současní zákonodárci a vláda tolerují, jsou v demokratickém právním státě nepřípustné. Pouze moc soudní rozhoduje o právu a bezpráví, nebo o vině a nevině. Totalitní Občanský soudní řád (stále podepsaný komunistickými pohlaváry) vyloženě slouží pouze k obhajobě totalitního rozhodování.

Každá nová vláda má právo vyměnit vedoucí úřadů, které budou plnit politické cíle nové vlády. Jenom takový systém zaručuje bezproblémové střídání vlád.

Nejenom některé soudy vynášejí nespravedlivá rozhodnutí, i některé úřady se domnívají, že mohou vládě mluvit do všeho, co učiní.

Každý státní úředník musí jednat tak, aby splnil cíle současné vlády. Smlouva o vybírání mýtného musí platit nejenom pro současné úředníky, ale i pro úředníky všech následujících vlád.
Nikoliv Babiš, ale ODS, TOP09 a jiné pidistrany, kterým nevadí, že pravda je v Česku cizí slovo, jsou viníky toho, že tisíce občanů jsou v dluhové pasti. Nesmyslný boj proti premiérovi způsobuje, že nejpotřebnější občané jsou vydíraní exekutory. Lichvu a domovské právo zákonodárci vypustili ze zákonných předpisů. Úpravy právních norem s cílem "dluhy se musí platit" zajišťují příjmy "občanům s právnickým vzděláním" a do stranických pokladen. Premiér by v otázce spravedlnosti soudů měl jednat razantněji.

Pane předsedo ODS. Přečtěte si důkladně Ústavu. Vaše strana republiku nepřivede do společnosti států, které si řkají demokratické. Sestavovat příští vládu budete jen v případě, když zabráníte činnosti justiční mafie. Stačí prosadit, aby Parlament přijal následující příkazy soudcům:

§ 1. Hierarchické uspořádání lidského poznání a právních norem tvoří zákon, podle kterého soudci rozhodují. Jsou to:

(1) Zákony přírodních věd, matematiky, nejnovější poznatky věd lékařských a technických,

(2) Ústava, Listina základních občanských práv a svobod,

(3) nařízení a doporučení nadnárodních orgánů, kterých je republika členem (EU, NATO),

(4) zákony a zákonná nařízení uvedené ve Sbírce zákonů,

(5) nařízení institucí a osob, které jsou zmocněné nařízení vydávat.

§ 2. O vazebním zadržení občana rozhoduje soudce, který se stává jeho zákonným soudcem.

§ 3. V soudním řízení musí soud vyhodnotit každý předložený důkaz.

§ 4. Soudnictví je dvoustupňové. Každý spor má nárok na dva zákonné soudce, případně rozhodnutí dovolacího soudu.

§ 5. Státní úředníci plní cíle, které si současná vláda stanovila. Vedoucí státních úřadů jsou za to zodpovědní.

§ 6. Lichva je trestný čin. Vláda stanoví podmínky, kdy se půjčka stává lichvou.

Provádět politickou kampaň téměř dva roky před volbami je trapné. Politické strany a hnutí které se uchází o přízeň voličů, by měly okamžitě řešit současnou situací v justici. Voliči nejsou zapomětliví hlupáci.

Republika jako jeden volební obvod je správný krok. Ale právní stát to z republiky neučiní. Členové vlády nemohou sedět v křeslech Parlamentu. Příklad Válkové to dokazuje. Abdikační podpis každého člena Parlamentu by neměl být problémem pro žádnou politickou stranu.

Autor: Karel Januška | neděle 19.1.2020 3:26 | karma článku: 30.88 | přečteno: 1262x

Další články blogera

Karel Januška

Hromadná žaloba - špatný krok

Zákonodárný sbor nadále ignoruje znění Ústavy a základy právního státu. Velká Británie je právním státem bez Ústavy. Převzala zásady z tisíciletých zkušeností. Pravda je kriteriem soudního rozhodování.

24.2.2020 v 13:24 | Karma článku: 7.93 | Přečteno: 227 | Diskuse

Karel Januška

Pseudodemokracie

V demokratickém státě má každý občan právo na spravedlivý rozsudek. U nás čekáme na spravedlivý rozsudek desetiletí.

21.2.2020 v 7:49 | Karma článku: 12.83 | Přečteno: 328 | Diskuse

Karel Januška

Pravda je jen jedna

Moc soudní je stále v rukách justiční mafie. Stabilní trvání státu je možné pouze tehdy, když se řídí jednotným náhledem na pravdu. O pravdě musí rozhodovat vzdělaní a bezúhonní občané.

18.2.2020 v 7:36 | Karma článku: 12.99 | Přečteno: 286 | Diskuse

Karel Januška

Názory a argumenty

Úvaha pro Parlament, vládu a občany. Průzkumy veřejného mínění dokládají, že názory a argumenty moderátorů veřejnoprávních medií (Moravce a Tachecí) jsou nelogické. Délka soudních sporů je nepřiměřená.

11.2.2020 v 7:32 | Karma článku: 14.50 | Přečteno: 334 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Miroslav Gruner

Koronavirus zvesela a naděje. Z Lán i ze Strakovky. Taky laciný zájezdy do Itálie letos!

Koronavirus přinese radost jak premiérovi, protože asi bude možno tím pádem snadno zakázat demonstrace Milionu chvilek, to ze zdravotně-preventivních důvodů. A ovšem i naději mnoha zlým ošklivým nepřátelům churavějícího Miloše Z.

25.2.2020 v 14:57 | Karma článku: 12.25 | Přečteno: 513 | Diskuse

Ladislav Větvička

Pubertalni Pirati namalovali kosočtverec na vrata a fčil si tleskaju, jak su dobři

Jak male děcka. Tajak zme my malovali kosočtverce susedum na vrata, když nas vyhaňali ze zahrady, bo zme kradli kobzole do ohňa, tak samo se zachovali prašti radni.

25.2.2020 v 14:14 | Karma článku: 44.35 | Přečteno: 3070 | Diskuse

Vladimír Kroupa

Česko prý má pandemický plán, bude nám ale něco platný…?

Dle slov našeho pana ministra zdravotnictví je naše země na případnou výzvu zvanou koronavirus, údajně připravena. Máme prý pandemický plán...

25.2.2020 v 11:51 | Karma článku: 39.54 | Přečteno: 3395 | Diskuse

Jiří Turner

Budeme mít symbol rekatolizace i symbol odporu proti putinizaci!

V brzké době bude na Staroměstském náměstí znovupostaven Mariánský sloup a náměstí před ruskou ambasádou ponese jméno Borise Němcova, který byl za svého života neoficiálním „předsedou fanklubu“ Vladimira Vladimiroviče.

25.2.2020 v 11:23 | Karma článku: 15.30 | Přečteno: 495 | Diskuse

Jan Bartoň

Čínská chřipka sto let od španělské

Světová pandemie tak zvané španělské chřipky probíhala v letech 1918 až 1920. I ona měla ale pravděpodobně původ v Číně a v českých zemích si vyžádala desítky tisíc obětí.

25.2.2020 v 8:00 | Karma článku: 33.82 | Přečteno: 4687 | Diskuse
Počet článků 763 Celková karma 16.03 Průměrná čtenost 683

Vzdělání: Vyšší průmyslová škola strojnická - Vsetín (1955),. KU + ČVUT -  Fakulta technické a jaderné fyziky (1961).

Programátor vědecko-technických výpočtů v penzi.

Základy právního státu:

Povinností Státního zastupitelství je požádat soud, zda shromážděné důkazy jsou dostatečné k tomu, aby bylo možné vznést obvinění. Soud(ce), který obvinění připustí, se musí stát zákonným soud(c)em případu.

V právním demokratickém státě je nepřípustné jednat v rozporu s duchem Ústavy a Listiny základních občanských práv.

Ústava Hlava 1 Článek 2: (1) Lid je zdrojem veškeré státní moci; vykonává ji prostřednictvím orgánů moci zákonodárné, výkonné a soudní. (2) Ústavní zákon může stanovit, kdy lid vykonává státní moc přímo. (3) Státní moc slouží všem občanům a lze ji uplatňovat jen v případech, v mezích a způsoby, které stanoví zákon. (4) Každý občan může činit, co není zákonem zakázáno, a nikdo nesmí být nucen činit, co zákon neukládá. Článek 9 (2) Změna podstatných náležitostí demokratického právního státu je nepřípustná. (3) Výkladem právních norem nelze oprávnit odstranění nebo ohrožení základů demokratického státu.

Listina práv čl. 10:
(1) Každý má právo, aby byla zachována jeho lidská důstojnost, osobní čest, dobrá pověst a chráněno jeho jméno.

Najdete na iDNES.cz