Úterý 25. února 2020, svátek má Liliana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 25. února 2020 Liliana

Justiční mafie a právní stát

23. 01. 2020 10:46:57
Císařství, království, diktatury, právní státy, demokracie a jiné formy vládnutí lze hodnotit podle rozdělení moci výkonné, zákonodárné a soudní. V diktaturách mají absolutní moc diktátoři a jeho podporovatelé.

Způsob vládnutí, respektive postavení soudů, určuje, zda lze stát zařadit mezi právní státy nebo diktatury. Slabinou demokracie je, že lze populisickými hesly ovlivnit názor velkého množství voličů, a tím zničit fungující demokratický stát. Hitlerovské Německo je toho otřesným příkladem. Naše republika stále zůstává právnickou louží, ze které zákonodárci nechtějí vybřednout.

Po roce 1989 byli všichni soudci NDR vyměnění a nahrazení soudci ze Spolkové republiky. Američané věděli, jak nebezpečné je nechat moc soudní podřízenou moci výkonné.

Správné střídání vlád vidíme v USA a ve Velké Británii. Populističtí představitelé "demokratických" občanů si přejí, aby R.Tramp nebyl prezidentem. Když zvítězí, nastanou pro občany USA časy levicové vlády (v USA jsou pravicovou stranou Republikáni, a levicovou stranou jsou Demokraté). Naše levicová televize a rozhlas mají osvědčené komentátory (současně i moderátory), kteří bezostyšně propagují svého zaměstnavatele, jako toho pravého šiřitele pravdy. Do pořadů si zvou výlučně politiky vychované v totalitě. Pějí chválu na náš Ústavní soud, který má stejný cíl, jako ostatní právníci vystudovaní v totalitě. Zachovat současný stav, protože je to v jejich primárním zájmu. Místo spravedlivého soudnictví u nás rozhoduje justiční mafie. Ústavní soudci "naleznou" nespravedlnost, a tím pokládají svou práci za ukončenou. Asi jsou málo finančně ohodnocení, a jako v minulosti přikážou moci výkonné, aby jim upravila platy podle předpisů, kterými přidali státním úředníkům. Část soudců kdysi toto přidání odmítla. Nyní jsem zaslechl, že se soudci opět hlásí mezi potřebné. A. Babiš byl tenkrát ministrem financí, a pokud si vzpomínám, písemně jsem upozorňoval na protiprávní spojování odměňování soudců a občanů.

Soud je činnost za úplatu. Žalobce skládá částku, kterou soudce stanovuje před svým rozhodováním. Žalobce podstupuje riziko, že v případě neobhájení své pravdy o složenou částku přijde, a navíc bude hradit náklady žalované strany. Z toho jednoznačně plyne, že se soud nemí zabývat problémy, které vznikají mezi jednotivými úřady státu. Stát v roli žalobce nikdy poplatky předem neskládá. Pro nalezení pravdivého výroku soudce stačí dvě jednání. Žalobce může pravdu obhájit, nebo u soudu neuspět. Spory mezi státními úřady musí rozhodovat vláda. Premiér je zodpovědný za činnost všech úřadů. Když se neosvědčí, občané voliči ho v následujících volbách nepodpoří..

Poslankyně a bývalá ministryně Válková, jakož i většina členů Parlamentu by si měli uvědomit, jak nebezpečné je přehlížení pravdy.

V blogu Ústavní soud a pravda navrhuji, jak vybřednout ze současné situace:

kareljanuska.blog.idnes.cz/c/742245/ustavni-soud-a-pravda.html
Autor: Karel Januška | čtvrtek 23.1.2020 10:46 | karma článku: 15.63 | přečteno: 384x

Další články blogera

Karel Januška

Hromadná žaloba - špatný krok

Zákonodárný sbor nadále ignoruje znění Ústavy a základy právního státu. Velká Británie je právním státem bez Ústavy. Převzala zásady z tisíciletých zkušeností. Pravda je kriteriem soudního rozhodování.

24.2.2020 v 13:24 | Karma článku: 7.93 | Přečteno: 227 | Diskuse

Karel Januška

Pseudodemokracie

V demokratickém státě má každý občan právo na spravedlivý rozsudek. U nás čekáme na spravedlivý rozsudek desetiletí.

21.2.2020 v 7:49 | Karma článku: 12.83 | Přečteno: 328 | Diskuse

Karel Januška

Pravda je jen jedna

Moc soudní je stále v rukách justiční mafie. Stabilní trvání státu je možné pouze tehdy, když se řídí jednotným náhledem na pravdu. O pravdě musí rozhodovat vzdělaní a bezúhonní občané.

18.2.2020 v 7:36 | Karma článku: 12.99 | Přečteno: 286 | Diskuse

Karel Januška

Názory a argumenty

Úvaha pro Parlament, vládu a občany. Průzkumy veřejného mínění dokládají, že názory a argumenty moderátorů veřejnoprávních medií (Moravce a Tachecí) jsou nelogické. Délka soudních sporů je nepřiměřená.

11.2.2020 v 7:32 | Karma článku: 14.50 | Přečteno: 334 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Miroslav Gruner

Koronavirus zvesela a naděje. Z Lán i ze Strakovky. Taky laciný zájezdy do Itálie letos!

Koronavirus přinese radost jak premiérovi, protože asi bude možno tím pádem snadno zakázat demonstrace Milionu chvilek, to ze zdravotně-preventivních důvodů. A ovšem i naději mnoha zlým ošklivým nepřátelům churavějícího Miloše Z.

25.2.2020 v 14:57 | Karma článku: 12.25 | Přečteno: 511 | Diskuse

Ladislav Větvička

Pubertalni Pirati namalovali kosočtverec na vrata a fčil si tleskaju, jak su dobři

Jak male děcka. Tajak zme my malovali kosočtverce susedum na vrata, když nas vyhaňali ze zahrady, bo zme kradli kobzole do ohňa, tak samo se zachovali prašti radni.

25.2.2020 v 14:14 | Karma článku: 44.30 | Přečteno: 3041 | Diskuse

Vladimír Kroupa

Česko prý má pandemický plán, bude nám ale něco platný…?

Dle slov našeho pana ministra zdravotnictví je naše země na případnou výzvu zvanou koronavirus, údajně připravena. Máme prý pandemický plán...

25.2.2020 v 11:51 | Karma článku: 39.39 | Přečteno: 3344 | Diskuse

Jiří Turner

Budeme mít symbol rekatolizace i symbol odporu proti putinizaci!

V brzké době bude na Staroměstském náměstí znovupostaven Mariánský sloup a náměstí před ruskou ambasádou ponese jméno Borise Němcova, který byl za svého života neoficiálním „předsedou fanklubu“ Vladimira Vladimiroviče.

25.2.2020 v 11:23 | Karma článku: 15.30 | Přečteno: 492 | Diskuse

Jan Bartoň

Čínská chřipka sto let od španělské

Světová pandemie tak zvané španělské chřipky probíhala v letech 1918 až 1920. I ona měla ale pravděpodobně původ v Číně a v českých zemích si vyžádala desítky tisíc obětí.

25.2.2020 v 8:00 | Karma článku: 33.65 | Přečteno: 4668 | Diskuse
Počet článků 763 Celková karma 16.03 Průměrná čtenost 683

Vzdělání: Vyšší průmyslová škola strojnická - Vsetín (1955),. KU + ČVUT -  Fakulta technické a jaderné fyziky (1961).

Programátor vědecko-technických výpočtů v penzi.

Základy právního státu:

Povinností Státního zastupitelství je požádat soud, zda shromážděné důkazy jsou dostatečné k tomu, aby bylo možné vznést obvinění. Soud(ce), který obvinění připustí, se musí stát zákonným soud(c)em případu.

V právním demokratickém státě je nepřípustné jednat v rozporu s duchem Ústavy a Listiny základních občanských práv.

Ústava Hlava 1 Článek 2: (1) Lid je zdrojem veškeré státní moci; vykonává ji prostřednictvím orgánů moci zákonodárné, výkonné a soudní. (2) Ústavní zákon může stanovit, kdy lid vykonává státní moc přímo. (3) Státní moc slouží všem občanům a lze ji uplatňovat jen v případech, v mezích a způsoby, které stanoví zákon. (4) Každý občan může činit, co není zákonem zakázáno, a nikdo nesmí být nucen činit, co zákon neukládá. Článek 9 (2) Změna podstatných náležitostí demokratického právního státu je nepřípustná. (3) Výkladem právních norem nelze oprávnit odstranění nebo ohrožení základů demokratického státu.

Listina práv čl. 10:
(1) Každý má právo, aby byla zachována jeho lidská důstojnost, osobní čest, dobrá pověst a chráněno jeho jméno.

Prodáváte rasistické zákusky, tvrdí zákazníci. Tradiční, brání se výrobce

Čokoládová pusinka, zákusek populární hlavně během německých únorových karnevalů, narazila na odpor kvůli svému...

Všichni jste krásní, říká modelka. Předávání cen moderovala zcela nahá

Modelka Ibi Støvingová (45), která moderuje dánskou verzi americké show Naked Attraction, vyvolala pozdvižení...

Vždycky jsem byla obdařenější prsatice, směje se Lucie Benešová

Chtěla domek na Sicílii, ale nakonec si pořídila hezké místo pro stavbu v Jizerských horách. „Mám plno plánů, pořád...

PRVNÍ DOJMY: Co až tvé nahé fotky uvidí mamka? I herečky V síti pláčou

Vít Klusák zažívá věk zralosti. Zatímco v debutu Český sen ubližovala mystifikace neškodným zástupům toužícím po...

Hospody, kolo a památky. Orlando Bloom si v Česku užívá se psem i snoubenkou

Orlando Bloom (43) natáčí v české metropoli seriál Carnival Row. Kromě herectví se tu nejčastěji věnuje svému psovi,...