Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

P32e51t85r 18Č93e24j39k18a

17. 9. 2019 11:24

Chápete pane Januško rozdíl mezi trestním oznámením a sdělením obvinění? Že trestní stíhání se zahajuje právě obviněním ze strany policejního orgánu? Vy jako občan, když na někoho podáte trestní oznámení, tak jste tím žádné trestní stíhání nezahájil - vy jako občan nemáte tu pravomoc. Když občan podává trestní oznámení, tak v podstatě policii oznamuje nějaké jednání, které má policie prověřit jako možné trestné jednání. Policie až na základě vlastních zjištění v rámci prověřování toho trestního oznámení může, ale taky nemusí (to je určeno tím, co se v rámci prověřování zjistí), trestní stíhání zahájit. Když vy jako občan, budete chtít jít do televize s tím, že jste na někoho podal trestní oznámení, tak bude záležet na tom, jestli tu bude existovat veřejný zájem. To, že fiktivní Pepík Vomáčka nemá rád fiktivního Frantu Vopršálka a proto na něj podal trestní oznámení, protože mu údajně ukradl jablka ze zahrádky, tam žádný veřejný zájem neexistuje. Každopádně - trestní oznámení neznamená zahájení trestního řízení, protože jako občan nejste v postavení orgánu činného v trestním řízení a jako občan tedy nemáte tu pravomoc, kterou má výhradně stát (prostřednictvím OČTŘ) - zahájit a vést proti někomu trestní řízení.

0 0
možnosti
  • Počet článků 859
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 662x
Vzdělání: Vyšší průmyslová škola strojnická - Vsetín (1955). KU  -  Fakulta technické a jaderné fyziky (1961).
Programátor vědecko-technických výpočtů v penzi.

Soud je služba za úplatu. V každém sporu mohou být pouze dva účastníci: žalobce a žalovaný. To je podmínka "vyloučení třetího". Soudce nesmí přizvat do sporu třetí subjekt. Každý soud(ce) rozhoduje o tom, zda má žalobce pravdu. V každém demokratickém systému může soudce konkrétní spor rozhodnout pouze jedenkrát.

Ústavní soud nemá právo vracet řešení sporu jinému soudci, protože odvolání proti rozhodnutí soudu již proběhlo. Pravda, spravedlnost a svědomí soudce jsou kritéria pro  rozhodování. Jestliže jedna strana sporu podá odvolání, pak spor musí rozhodovat jiný soudce. 

Priority, podle kterých musí soudce rozhodovat:

1. Zákony přírodních věd, zákony technických věd, nejnovější poznatky věd lékařských a technických,

2. Ústava, Listina základních občanských práv a svobod,

3. nařízení a doporučení nadnárodních orgánů, kterých je republika členem (NATO, EU),

4. zákony a zákonná nařízení uvedené ve Sbírce zákonů,

5. nařízení institucí a osob, které jsou zmocněné nařízení vydávat.

Výrok každého soudce musí obsahovat část, která určuje, kdo hradí soudní náklady. Tím je definováný příčinný vztah mezi žalobcem a žalovaným.