Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

P18e75t25r 82Č18e56j19k90a

14. 11. 2019 20:16

Proč není v právu uplatňován nikde na světě princip dvouhodnotové logiky? Protože je dvouhodnotová logika krajně nedostatečná pro řízení mezilidských vztahů a života. I na pitomém semaforu pro auta máte tři světla (červená, oranžová, zelená) a ještě k tomu červená funguje ve dvou režimech (svítí buďto samostatně, nebo zároveň s oranžovou). Proč jsou tam tři? Protože pro bezpečné řízení provozu dvě světla (červená a zelená) nestačí.....

0 0
možnosti
JB

J53o29s91e12f 84B85e15n14e76š

14. 11. 2019 12:03

Hrozná snůška hloupostí, přitom se oháníte logikou. Ústavní soud zruší konkrétní nezákonné rozhodnutí, to ovšem přece neznamená, že špatný je daný zákon, znamená to, že soudce došel k nesprávnému výkladu. Není jediný důvod, proč by měl Rychetský odstupovat, Ústavní soud je troufám si tvrdit nyní naší nejkvalitnější veřejnou institucí. Lidi jako vy by jej zřejmě nejraději demontovali.

5 0
možnosti
BM

Včera bylo pozdě.

2 1
možnosti
Foto

8-ovám nevadí, že přitakáváte kolosální pitomosti???

3 0
možnosti
  • Počet článků 859
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 662x
Vzdělání: Vyšší průmyslová škola strojnická - Vsetín (1955). KU  -  Fakulta technické a jaderné fyziky (1961).
Programátor vědecko-technických výpočtů v penzi.

Soud je služba za úplatu. V každém sporu mohou být pouze dva účastníci: žalobce a žalovaný. To je podmínka "vyloučení třetího". Soudce nesmí přizvat do sporu třetí subjekt. Každý soud(ce) rozhoduje o tom, zda má žalobce pravdu. V každém demokratickém systému může soudce konkrétní spor rozhodnout pouze jedenkrát.

Ústavní soud nemá právo vracet řešení sporu jinému soudci, protože odvolání proti rozhodnutí soudu již proběhlo. Pravda, spravedlnost a svědomí soudce jsou kritéria pro  rozhodování. Jestliže jedna strana sporu podá odvolání, pak spor musí rozhodovat jiný soudce. 

Priority, podle kterých musí soudce rozhodovat:

1. Zákony přírodních věd, zákony technických věd, nejnovější poznatky věd lékařských a technických,

2. Ústava, Listina základních občanských práv a svobod,

3. nařízení a doporučení nadnárodních orgánů, kterých je republika členem (NATO, EU),

4. zákony a zákonná nařízení uvedené ve Sbírce zákonů,

5. nařízení institucí a osob, které jsou zmocněné nařízení vydávat.

Výrok každého soudce musí obsahovat část, která určuje, kdo hradí soudní náklady. Tím je definováný příčinný vztah mezi žalobcem a žalovaným.