Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

P40e91t16r 49Č40e86j59k56a

17. 9. 2017 9:51

Prostudujte si zákon o ochraně osobních údajů. Zde není chyba u soudců, ale u zákonodárců, že zákon takhle postavili. Osobně se domnívám, že při páchání protiprávního jednání by se na pachatele právo na takovou ochranu vůbec vztahovat nemělo, ale zákon to prostě bere jinak.

4 0
možnosti
KN

Nemyslím si, že je to až taková chyba. Orgánům činným v trestním řízení zákon takovou možnost při pátrání po osobách dává. Pokud se týká soukromých osob, dokážu si představit, jak by to bylo zneužitelné. Majitel obchodu, který vás nemá rád, si vás vyfotografuje u sebe v obchodě a zveřejní s tím, že jste u něj něco kradl. Nebo to ani nemusí být jeho zlomyslnost, jednoduše budete v nesprávný čas na nesprávném místě. Ono se sice časem ukáže, že tomu tak nebylo, klidně se můžete domáhat nápravy a odškodnění, ale prakticky nenapravitelná škoda už napáchána bude (třeba se v té době budete ucházet o místo - myslíte, že ho dostanete, byť vás ještě žádný soud neodsoudil ?) a navíc, někteří zastávají názor, že na každém šprochu je pravdy trochu, takže vaše pověst tak jako tak dost utrpí.

Takže podle mě je zcela v pořádku, když zveřejňování podobizny pachatele po vyhodnocení všech relevantních důkazů, je na orgánech činných v trestním řízení. Něco jiného je, když byly snahy ukládat pokutu za samotné pořizování takových záznamů. sloužících k ochraně majetku, ale tam už se dospělo k závěru, že pořízením záznamu se nic neporušuje, pokud si tedy monitorujete jen vlastní dům, a ne třeba celou přilehlou ulici.

0 0
možnosti

P23e83t58r 65Č59e16j64k40a

18. 9. 2017 15:08

Samozřejmě by muselo být zabráněno hrozbou sankce zneužití.....

0 0
možnosti
  • Počet článků 859
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 662x
Vzdělání: Vyšší průmyslová škola strojnická - Vsetín (1955). KU  -  Fakulta technické a jaderné fyziky (1961).
Programátor vědecko-technických výpočtů v penzi.

Soud je služba za úplatu. V každém sporu mohou být pouze dva účastníci: žalobce a žalovaný. To je podmínka "vyloučení třetího". Soudce nesmí přizvat do sporu třetí subjekt. Každý soud(ce) rozhoduje o tom, zda má žalobce pravdu. V každém demokratickém systému může soudce konkrétní spor rozhodnout pouze jedenkrát.

Ústavní soud nemá právo vracet řešení sporu jinému soudci, protože odvolání proti rozhodnutí soudu již proběhlo. Pravda, spravedlnost a svědomí soudce jsou kritéria pro  rozhodování. Jestliže jedna strana sporu podá odvolání, pak spor musí rozhodovat jiný soudce. 

Priority, podle kterých musí soudce rozhodovat:

1. Zákony přírodních věd, zákony technických věd, nejnovější poznatky věd lékařských a technických,

2. Ústava, Listina základních občanských práv a svobod,

3. nařízení a doporučení nadnárodních orgánů, kterých je republika členem (NATO, EU),

4. zákony a zákonná nařízení uvedené ve Sbírce zákonů,

5. nařízení institucí a osob, které jsou zmocněné nařízení vydávat.

Výrok každého soudce musí obsahovat část, která určuje, kdo hradí soudní náklady. Tím je definováný příčinný vztah mezi žalobcem a žalovaným.